Osztálytermek tavaszi tisztasági versenye

A “tisztaság fél egészség” szólásmondás szerint egészségünket szolgáljuk azzal, ha tisztán tartjuk magunkat és környezetünket.

Ezt a célt tűzi ki évről évre iskolánk diákönkormányzata is. S így évente két alkalommal, ősszel és tavasszal értékeli az osztályokat, s többfordulós tisztasági versenyt szervez az osztályok között. Minden alkalommal a legtisztább és legrendesebb osztályokat keressük.

Az idén tavasszal április 25-28. között rendeztük meg a versenyt. A felsőbb évfolyamosok termeit az alsós kisdiákok (1-4. évf.), az alsósok termeit pedig ötödikes, hetedikes és nyolcadikos diák-önkormányzati képviselők értékelték. Az ő munkájukat segítette és koordinálta iskolánk DÖK-vezetője. Az idén először a termeket négy alkalommal néztük meg. Egyszer előre bejelentett időpontban ellenőriztünk, kétszer ügyeletes tanárok értékeltek, s még egyszer délutáni időpontban jártuk végig a termeket.

Érékelési szempontjaink voltak:

Ne hagyjanak tanulóink szemetet az osztályban!

A padban is rend, tisztaság legyen!

Legyen mindig tiszta a tábla!

Nap végén csukják be az ablakokat!

Íme az eredmények:

1. a 24 pont