Felvidék 2014

2014. április 24-26-án a Győri Radnóti Miklós Általános Iskola 44 hetedik osztályos tanulója a sikeres „Határtalanul”Pályázat keretében felvidéki kiránduláson vett részt.

A három nap számtalan élményt, látnivalót adott a diákoknak és kísérő tanáraiknak egyaránt.

Megcsodálhatták a bányavárosok, Selmecbánya, Körmöcbánya, Besztercebánya hangulatos belvárosát, s a múzeumokban megismerkedhettek a múlt emlékeivel: bányászati eszközökkel, a régi Magyarország királyainak pénzérmeivel. Rimaszombaton lehetőségük nyílt betekinteni egy szlovákiai magyar iskola életébe, s a Gömöri Múzeumban találkozhattak a tájegység történeti és néprajzi kincseivel. Az Ipoly víztározója és gyönyörű természeti környezete lenyűgözte a csoportot. Kassa lelki élményekkel gyarapított felnőttet, gyereket egyaránt. A bensőséges koszorúzó ünnepség II. Rákóczi Ferenc sírjánál, és a Márai-ház relikviái nagy hatást gyakoroltak mindenkire.