SPORTKARÁCSONY

Hagyomány, hogy iskolánkban egy délelőttöt a sport jegyében töltünk el az év utolsó napjaiban. Így volt ez 2018-ban is!

A tornatermet legelőször az alsó tagozatos kisdiákok vették birtokukba.

Először alaposan bemelegítettek a játékos, ügyességi váltóversenyhez. Majd két korcsoportban kezdődtek el a versenyek.  A manó csoportban az 1. és 2. osztályosok, a szupermini korcsoportban a 3. és 4. osztály tanulói mérték össze ügyességüket. Az elődöntőben megtudtuk, hogy ki építi fel a legügyesebben a bójatornyát? Ki „röpteti” a leggyorsabban a tollaslabdát? Ki tud a legjobban teljesíteni párban? A sziámi futás és a „vak vezet világtalan” elnevezésű bizalom játék most is az egyik kedvenc feladat volt. A középdöntő feladataihoz a TE IS pályázat és a kölyökatlétika sporteszközeit is felhasználtuk. Volt floorball labda vezetése, rollerverseny, katonai terepgyakorlat. A döntőben a vízhordó verseny és a közkedvelt mocsárjárás karikákkal játék következett.

Mivel minden osztály 10 fős csapatot indíthatott a versenyben, a sportversenyből kimaradt gyerekeknek is fontos feladat jutott. A csapatok nem csak a versenyben való szereplésükért kaphattak pontot, hanem a szurkolásért is jártak plusz pontok, melyek hozzáadódtak a verseny pontszámaihoz! A szurkolók fantasztikus hangulatot varázsoltak a tornaterembe!

Így a játékos, vicces, ügyességi váltóversenyben a következő eredmények születtek:

Manó korcsoport:

 1. helyezett a 2. a osztály 22 ponttal
 2. helyezett az 1. a osztály 16 ponttal

Szupermini korcsoport:

 1. helyezett a 4. a osztály 19 ponttal
 2. helyezett az 3. a osztály 13 ponttal

Ezután a felsőbb osztályok versenyszámai következtek.

A felsősök három versenyszámban mérték össze ügyességüket, gyorsaságukat, a sportban való rátermettségüket. Az 5. és 6. osztályosok ügyességi váltóversenyben és röplabdázásban.

Volt váltóverseny futással, labdagörgetéssel és -vezetéssel, floorball-lal, egyensúlyozási gyakorlattal, kukacjárással.

A felsős mini váltóverseny végeredménye:

 1. helyezett a 6. a osztály 24 ponttal
 2. helyezett az 5. a osztály 16 ponttal

A 7. és 8. évfolyamosok vegyes futball gálán szerepelhettek. Mindkét osztály lány és fiú csapatot is delegált a versenyre! Nagyon izgalmas mérkőzéseket láthattunk, főleg a lánycsapatok küzdelme volt rendkívül kiélezett!

Az összesített eredmények:

 1. helyezett a 8. a osztály
 2. helyezett a 7. a osztály

A korcsoport és versenyszámok győztesei szabadidős- és sporteszköz díjazásban részesültek.

Sőt, osztályonként egyéni jutalmat is kapott a sorversenyben és a versenyszámokban szerepelt legsportszerűbb és legügyesebb tanuló is.

Jutalmazott tanulóink:

 • Kuti Martin (1.a),
 • Kratky Csaba (2.a),
 • Bogdán Ivó (3.a),
 • Villányi Leó (4.a),
 • Varga Réka (5.a),
 • Rumi Tamás (6.a),
 • Kovács Dóra (7.a)
 • Csollány Milán (8.a)

Fantasztikus hangulatú, tartalmas délelőttöt töltöttünk együtt!

Sütöriné Hada Ildikó és Balla Dóra testnevelők
és a TE IS önkéntes diákok
szervezők