ŐSZI EGÉSZSÉG- ÉS SPORTNAP AZ ARANYPARTON

EURÓPAI DIÁKSPORT NAPJA

Már hagyomány, hogy ősszel iskolánk apraja, nagyja sportos, játékos délelőttöt tölt együtt tanítóikkal, tanáraikkal. Ezen a napon, 2019. szeptember 27én iskolánk csatlakozott az MDSZ által meghirdetett Európai Diáksport Napjához. Így 15-20 ország iskoláihoz hasonlóan, mi is 120 percnyi játékos, szabadidős mozgás- és sportprogramot szerveztünk tanulóinknak. Az idei évben a mozgás szeretete mellett az egészséges táplálkozás is középpontba kerül.

A napot közös bemelegítéssel kezdtük a füves pályán.

Majd megkezdődtek a küzdelmek!

Alsó tagozaton, manó és szupermini korosztályban, egy érdekes akadálypályán kellett a kicsinyeknek keresztülverekedni magukat. Volt:

• FUTÓPÁLYA teljesítése – ahol váltóversenybe teljesítették az osztályok a 2019 métert,
  • „GRÁNÁTHAJÍTÁS” – ahol a gyerekek célzó ügyességét,
  • „VIDD A TÁRSAD A TÚLPARTRA!” – játék, ahol a gyerekek gyorsaságát, koncentrációját,
  •  „PARÁZSFUTÁS” – szökdelő, ugró ügyességét,
  • „VÍZHORDÁS” – egyensúlyérzékét,
  • „KINCSVADÁSZAT” – találékonyságát, jártasságát mértük fel.

A kincsesláda egészséges életmóddal kapcsolatos találós kérdéseket, rejtvényeket rejtett. Volt szó-kép egyeztetése (Mi van a képen?) és érzékszervi verseny is (bekötött szemmel, tapintás útján kellett kitalálni a gyerekeknek, milyen gyümölcs, zöldség a feladvány)!

Ezen felül minden osztálynál plusz pontot ért a csapatinduló, valamint, ha a tanító nénik is beálltak teljesíteni a próbát!

Felső tagozaton mini és gyerek korosztályban játékos váltóversenyek várták a gyerekeket. Volt:

• Karika adogató
  • Labda adogató
  • Bója/karika vivő
  • Labda vivő társsal
  • Elefántsor.
  • Vizes hordás
  • Pingpong ütőn labda vivős
  • Tornasor verseny kisujj szerint
  • Mocsárjárás
  • Ugri-bufri
  • Kötélhúzás.

Végül egészséges életmódról szóló kvíz feladatok, és élő puzzle zárta a versenynapot.

Az izgalmas versenyek mellett focimeccseket is vívtak egymással az osztályok.

Egy nyolcadikos csapatunk pedig jótékonysági kerékpártúrán vett részt Zátonyi Szilárd tanár úrral.

A nap végén minden osztály oklevelet kapott, s a megérdemelt sportjáték nyeremények is gazdára találtak.

Eredmények

A manóknál:

1. helyezést ért el az 1. a osztály 40 ponttal
  2. helyezést ért el az 2. a osztály 37 ponttal

A szuperminiknél:

1. helyezést ért el a 3. a osztály 62 ponttal
  2. helyezést ért el a 4. a osztály 57 ponttal

A miniknél:

1. helyezést ért el a 6. a osztály 22 ponttal
  2. helyezést ért el az 5. a osztály 18 ponttal

A gyerek korosztályban:

1. helyezést ért el a 7. a osztály 20 ponttal
  2. helyezést ért el az 8. a osztály 16 ponttal

A nap legfőbb feladata a közösségépítés volt, valamint a jó hangulat megteremtése.

Ez maradéktalanul megvalósult!

Szervezők: