„Itt a farsang, áll a bál…”

Vízkereszt napjától hamvazószerdáig tart a farsang. Amelyet hagyományosan a vidám lakomák, bálok, mulatságok, életöröm, szórakozás, bolondozás, tánc, népünnepélyek, karneválok jellemeznek. Azaz az önfeledt ünneplés a húsvéti böjt előtt. Ez a közelgő tavasz örömünnepe, egyben a tél és a tavasz jelképes küzdelmének a megjelenítése.Iskolánkban mi is már nagyon várjuk a tavaszt. Így a tél borús felhőit messze elkergetve, hangos vigasságba kezdtünk, s 2021. február 12-én megrendeztük saját farsangi bálunkat.
Ezen a délutánon az egész iskola igazi farsangi díszben pompázott. A legtöbb kisgyerek belebújt valakinek a jelmeze mögé. Volt olyan apróság, akit fel sem lehetett ismerni, olyan jó volt az álarca!

A járvány helyzet miatt az idén osztályszinten került megrendezésre a farsang az osztályfőnökök szervezésében.

A gyerekek színes, vidám programokon vehettek részt:

• nyitótánc (Itt a farsang, áll a bál…, Kacsatánc, népi játékok)
  • jelmezverseny
  • kvízjátékok
  • mókás evőversenyek
  • vidám rajzverseny
  • kincsvadászat
  • Activity és társasjátékok
  • karaoke
  • ügyességi versenyek szívószállal, limbózás, lufis játékok, táncverseny, székfoglalós játék, ügyességi, logikai feladatok
  • a nap végén a zsákbamacskák és a tombolatárgyak is gazdára találtak stb.

Vidám órákat töltöttünk együtt!
DÖK-segítő pedagógus