Húsvéti háziverseny

Húsvéti ünnepkör

A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe. Ez a lelki és testi megtisztulás ideje. Iskolánkban nagyon fontosnak tartjuk a hagyományok ápolását, a hagyományőrzést.

Fontos, hogy gyerekeink tisztában legyenek a húsvéti ünnepkör szokásaival, szimbólumaival. Épp ezért március 22-26. között az iskola Diákönkormányzata is csatlakozott a Digitális Témahét programjaihoz. Melynek középpontjában, ebben a tanévben a húsvét állt.

Megtanulták a gyerekek, hogy a locsolkodás honnan ered? S hogy a tojás, a barkaág, a húsvéti bárány és a nyúl minek is a szimbóluma?

Osztályszinten háziversenyeket rendeztünk a húsvét témakörében: volt szép és helyesíró, szavaló verseny; szövegértés, önálló alkotások: esszé a húsvétról, levél a húsvéti nyuszinak, saját húsvéti vers alkotása és sok-sok kreatív tevékenység.

A héten sok-sok szép alkotás született, akikre büszkék lehetünk:

Szépíró verseny:

1. Hegedüsbite Regina
  2. Herceg Málna
  3. Kovács Patrik

Kreatív tevékenység: húsvéti üdvözlőkártya – elismerő oklevelet kap Grosik Emília és Hajba Zétény

1. b:

Kreatív tevékenység: húsvéti rajz – elismerő oklevelet kap Rajcsányi Bianka, László Milán és Mojzes Tamás

Szépíró verseny:

1. helyezett: László Milán
  2. helyezett: Volf Tamás
  3. helyezett: Nyári Viktor

A szavalóverseny – elismerő oklevelet kap László Milán és Kovács Bence

1. a:

Szép és helyesíró verseny:

1. Gajdos Máté
  2. Kiss Luca
  3. Bella Kiara

Kreatív tevékenység: nyuszi készítése: elismerő oklevelet kap Gajdos Máté, Csonka Dóra és Varga Bálint

Locsolóvers, kreatív tevékenység: elismerő oklevelet kap Bella Kiara, Trautmann Zsolt és Kratky Mercédesz

1. a:

Kreatív tevékenység: húsvéti tojás festése, mintázása, díszítése

1. Galambos Mónika
  2. Jakab Nóra
  3. Steinhőfer Szonja

Szép és helyesíró verseny:

1. Siklósi Anna
  2. Fogarasi Zorka
  3. Steinhőfer Szonja

Szövegértés:

1. Takács Áron
  2. Kakics Eszter

4. a:

Versmondó verseny: elismerő oklevelet kap – Kun Kristóf és Nagy Emese Panni
Levélíró verseny a nyuszinak, esztétikus, szép rajzzal:
1. Horváth Máté
2. Szabó Zoltán
3. Deák Amina
Önálló kutatómunka a húsvét témakörében:

1. Árpási Amanda
  2. Lakatos Bernadett

Kreatív tevékenység: húsvéti nyuszi 3D-ben

1. Kratky Csaba
  2. Molnár Gábor Noémi
  3. Horváth Máté

7. a :

Kreatív tevékenység: míves tojás tervezés rajzprogram segítségével – elismerő oklevelet kap Végh Dániel (7. osztály)

Kreatív tevékenység: saját locsolóvers írása – elismerő oklevelet kap Tóth Bence Olivér és Pintér Lorenzo Raul (6. osztály), valamint Podráczky Fanni (8. osztály)

A nyertes alkotások itt tekinthetőek meg.

DÖK segítő pedagógus