Radnóti – nap

Május 5-én iskolánk névadójára, Radnóti Miklós születésére emlékeztünk.

A nap irodalmi megemlékezéssel kezdődött a Radnóti falnál, ahol az osztályok képviselői virágot helyeztek el. Kovács Richárd 6.a osztályos tanuló Radnóti Miklós: Két karodban című versét szavalta el.
A délelőtt során volt csapatverseny, radnótis könyvjelző készítés, egyéni totó játék, film nézés és alsósoknak szépíró verseny került a programba.
A több éves hagyományt megőrizve, a költő születésének évfordulója alkalmából iskolánk előzetesen versenyeket hirdetett meg négy kategóriában.

A pályázatok témáját ebben a tanévben, Radnóti Miklós: Sem emlék, sem varázslat című versének két sora ihlette:
„Eddig úgy ült szívemben a sok rejtett harag
Mint alma magházában a négerbarna mag.

Sok színvonalas pályamunka közül kellett kiválasztanunk a nyerteseket. Külön köszönetet a felkészítő tanároknak, akik segítették tanítványaikat a pályázatok elkészítésében. Az alkotások egy részéből kis kiállítást is rendeztünk. A versenyek ünnepélyes díjkiosztójára 11 órakor került sor. Az első helyezettek ajándékutalványt, a többiek oklevet kaptak.

Irodalmi pályázat:

1. Pratser Rajmund 7.a
  2. Vörös Jázmin 7.a

Képzőművészeti pályázat:

Alsó tagozat:

1. Kovács Emma Róza 2.a
  2. Grosik Emília 2.a

Felkészítő tanár: Nagy Éva

Felső tagozat:

1. Pintér Nelli 7.a
  2. Szujó Szofi 6.b Tulipános Iskola Győr
  3. Gazsi Edina 6.a

Felkészítő tanár: Lászlóné Babics Ágota

Informatikai pályázat különdíjasa:

Dráma csoport 11 tagja: Fogarasi Léna, Gazsi Edina, Kovács Richárd, Petrovics Dénes, Szőllősi Balázs, Tuba Attila, Árpási Amanda, Bordós Angyalka, Kakics Eszter, Kelemeny Kincső, Steinhőfer Szonja.

Felkészítő tanár: Harcsáné A. Petra

Idegen nyelvi pályázat (lapbook):

1. Vörös Jázmin, Horváth Dzsenfier 7.a, angol-német nyelvű, felkészítő tanár: Kiss Lászlóné
  2. Gazsi Edina, Kószó Viktória, Fogarasi Léna, Tuba Attila 6.a. angol nyelvű, felkészítő tanár: Radvánszki Mónika és Tóth Judit.
  3. Simon Ádám. Somogyi Cintia, Burkus Veronika, Tóth Bence, Volf László 7.a, német nyelvű, felkészítő tanár: Kiss Lászlóné.
  4. Láng Krisztofer és Végh Lilla 5. a osztály, német nyelvű, felkészítő tanár: Szabó Judit.
  5. Veres Gergő 8.a, német nyelvű, felkészítő tanár: Szabó Judit.