Radnóti Nap

Május 7-én iskolánk névadójára, Radnóti Miklósra emlékeztünk.

A nap irodalmi megemlékezéssel kezdődött a Radnóti falnál, ahol az osztályok képviselői virágot helyeztek el.

A délelőtt során volt csapatverseny, radnótis könyvjelző készítés, a 4. és 5. osztályok koszorúzni mentek, míg a 8. osztályosok rendhagyó történelem órán vettek részt.

A több éves hagyományt megőrizve, a költő születésének évfordulója alkalmából iskolánk előzetesen versenyeket hirdetett meg négy kategóriában Győr és Győr környéki iskolák részére.

A pályázatok témáját ebben a tanévben, Radnóti Miklós: Nem tudhatom című verse ihlette. A hazához való kötődés, a lakóhely értékeinek bemutatása volt a feladat.

Sok színvonalas pályamunka közül kellett kiválasztanunk a nyerteseket. Külön köszönetet a felkészítő tanároknak, akik segítették tanítványaikat a pályázatok elkészítésében.

A beérkezett alkotások egy részéből kis kiállítást is rendeztünk.

A versenyek ünnepélyes díjkiosztójára 11 órakor került sor.