Kihívás napja

A Kihívás Napja 1982-ben indult Kanadából, ahol két szomszédos város vezetői elhatározták, hogy egy egész napos verseny keretében döntik el, melyikük városa a sportosabb.

A verseny eldöntéséhez 0 órától este 9-ig folyamatosan számolták, hányan végeznek aktív testmozgást legalább 15 percen keresztül.

A Kihívás Napja hamar meghonosodott szerte Európában és a nagyvilágban, majd 1991-ben Magyarországra is megérkezett. Hazánkban eddig összesen 1596 település vett részt a vetélkedésben. Tavaly a versenyben részt vett falvak és városok lakói egyetlen nap alatt több, mint 3 millió negyedórás testmozgást végeztek.

A Kihívás Napjának célja az, hogy kedvet teremtsen a mozgáshoz, az egészséges életmódhoz!

ISKOLÁNK IS CSATALAKOZOTT A VÁROSI KEZDEMÉNYEZÉSHEZ!

Ezen a napon gazdag mozgásprogramok vártak kicsikre és nagyokra egyaránt!

Volt pl. zenés aerobik, játékos váltóverseny a kölyökatlétika és a TE IS sporteszközök felhasználásával. Pókfoci, tűzharc, fogójátékok. Önfeledt tollaslabdázás és futball, floorball és röplabda mérkőzések. Néptánc, népi játékok és tánctanulás is színesítette a programot.

Szervezők:

Sütöriné Hada Ildikó

Turbék Ádám