Erdei iskola

Iskolánk 5. a osztálya október 7- 9-ig három élményekben gazdag napot töltött Ravazdon, az Erdőgazdaság Erdei Iskolájában. Az első nap programja kultúrtörténeti séta és fafaragás volt. Az esti bátorságpróba mindenki számára felejthetetlen élményt nyújtott. A második napon részt vettünk egy méhészeti előadáson és bemutatón, majd Ravazdot ismerhettük meg a kvíz kérdések megválaszolása során. Délután a patak parton vízvizsgálatot folytattunk, vízi élőlényeket azonosítottunk.  Harmadik nap délelőtt az erdészettörténeti gyűjtemény feldolgozása következett. A gyógynövény kertben megismertük és csokorba köthettük a legalapvetőbb gyógynövényeket.

A foglalkozások után természetesen szabadidő is volt, amit a játszótéren és az erdei iskola udvarán töltöttünk. Kísérőink Kiss Lászlóné Ildi néni osztályfőnök és Nagy Eszter néni nem csak arról gondosodtak, hogy figyeljünk a foglalkozásokon és gyarapodjon a tudásunk, de arra is odafigyeltek, hogy sok-sok szabadban töltött óra után éjjel alaposan kipihenjük magunkat.