RAJZPÁLYÁZAT KI MONDTA – HOGY NEM TUDOD MEGVÁLTOZTATNI A VILÁGOT?”

Az iskola Diák-önkormányzata plakátkészítő-versenyt hirdetett valamennyi évfolyamon,

„Mentsük meg a Földet! címmel!

A jelentkező gyerekek bármely tanult technikával, A/4-es méretben, ábrázolhatták, milyen környezetben szeretnének felnőni, élni, és ezért mit tudnak tenni. Vártuk minden alkotni vágyó, kreatív gyermek plakátját, akinek szívügye lehet később a környezetvédelem, és aki kész tenni valamit a „Földanya” és a környezet megóvásáért.

Az ünnepélyes díjátadóra 2019. december 6-án került sor a Mikulás ünnepség keretében!

A DÍJAZOTTAK Bővebben

ADVENT BUDAPESTEN – 2019. december 5.

A Millennium Utazási Iroda programszervezői először 2004 decemberére hirdették meg az Advent Budapesten névre keresztelt jótékonysági rendezvényt. S mára már több ezer gyermeket ajándékoztak meg egy-egy csodálatos budapesti adventi kirándulással.
Az iroda szervező munkája és anyagi támogatása mellett több szponzor is a jó ügy mellé állt, s az első sikeres programból hagyomány lett.

A jótékonysági rendezvény 2004 óta több mint 10.000 gyermeknek csalt mosolyt az arcára. Az egynapos budapesti rendezvényre, vidéki kis falvakból, városokból érkeztek olyan gyermekek a fővárosba, akik közül még sokan sohasem jártak Budapesten. Bővebben

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYEI DIÁKPARLAMENT – 2019

Az országos diákparlament a diákok érdekegyeztető fóruma. Ez az egyetlen olyan fórum, ahol általános és középiskolások oktatási és köznevelési kérdésekben a köznevelésért felelős kormányzattal hatékonyan együtt tudnak működni. Ennek előtanácskozásaként megyénkben 2019. november 14-én tartották meg a Győr-Moson-Sopron megyei diákparlamenti tanácskozást a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnáziumban. Az eseményen közel 50 megyei általános és középiskola DÖK-küldötte jelent meg. Iskolánkat Varga Benedek 8. a (küldött) és Lakatos Bianka 7. a (póttag) osztályos tanulók képviselték. Bővebben

Smart City

Iskolánk csapata részt vett a Lego FLL versenyen, melynek keretében projektmunkaként egy agyon hasznos weboldalt készítettünk. Elérhetők többek között:

  • parkolóházak és még szabad kapacitásaik,
  • hivatalok,
  • gyógyszertárak,
  • rendelők és korházak,
  • bankok és ATM-ek,
  • árfolyamok,
  • színházak, mozik, múzeumok,
  • és a toalettek, ami adott esetben nagyon fontos dolog lehet.

Mindezekhez természetesen útvonalat is tervez a program, mely itt érhető el.

NÉVADÓNKRA EMLÉKEZTÜNK

„Akinek nincs emlékezete, nem él, mert maga az emlékezet az élet. Ez éltet. Akinek nincs emlékezete létfelejtésben él, elfelejti, mi történt vele, honnan jön és hová megy. Nem él, csak kallódik, a mindig elillanó pillanat örök elmúlásában sodródik.”

Radnóti Miklós a Nyugat harmadik nemzetének lírikusa. Iskolánk tragikus sorsú névadója. 1944. szeptember 17-én a menekülő fasiszták erőltetett menetben indították a munkaszolgálatosokat Magyarországon át nyugat felé, köztük Radnótit is. A már járni sem tudó költőt a győri kórházba irányították. Bővebben

Erdei iskola

Iskolánk 5. a osztálya október 7- 9-ig három élményekben gazdag napot töltött Ravazdon, az Erdőgazdaság Erdei Iskolájában. Az első nap programja kultúrtörténeti séta és fafaragás volt. Az esti bátorságpróba mindenki számára felejthetetlen élményt nyújtott. A második napon részt vettünk egy méhészeti előadáson és bemutatón, majd Ravazdot ismerhettük meg a kvíz kérdések megválaszolása során. Délután a patak parton vízvizsgálatot folytattunk, vízi élőlényeket azonosítottunk.  Harmadik nap délelőtt az erdészettörténeti gyűjtemény feldolgozása következett. A gyógynövény kertben megismertük és csokorba köthettük a legalapvetőbb gyógynövényeket. Bővebben