Radnóti nap 2014.

2014. november 7-én átadták a Radnóti-nap alkalmából meghirdetett megyei pályázatok díjait. Az idei Radnóti-nap a Civil Alap-2014 pályázati program keretében valósult meg, a város Radnóti Miklósra és a holokausztra történő megemlékezéseinek részeként.

Az ünnepélyes eredményhirdetés Juhászné Csordos Tündének, a Győri Radnóti Miklós Általános Iskola intézményvezető-helyettesének köszöntő szavaival kezdődött. Többéves hagyományként ezt követte a Radnóti Diákszínpadnak a pályázat témájához kapcsolódó előadása, Erőltetett menet címmel. A színdarab szereplői Bella Dominik, Dömötör Zsombor, Faragó Boglárka, Hamut Mónika, Horváth Ivett, Kakics Tamás, Kányási Kristóf, Kutich Adrián, Lakatos Tamás, Szabadi Áron, Szóka Dávid, Tóth Richard voltak. A díszleteket Varga Márta tervezte és Schmidtné Balázs Lívia rendezte.

A Radnóti-nap versenyei minden évben egy Radnóti-versből választott mottó tartalmához kapcsolódnak. Most sem volt másképp.

„A sorsod ellenére voltál mester

és példakép. Hívő, igaz, okos:

a munkáló idő emel ma már…”

(Nem bírta hát)

Ezeknek a soroknak a gondolatköréhez, vagy Radnóti Miklós költői világának bármelyik témájához kapcsolódó alkotásokat vártak a pályázat meghirdetői. A felhívásra 11 iskolából 50 munka érkezett be, közülük a legeredményesebbeknek az alábbi tanulók bizonyultak:

Diákköltők és diákírók pályázat

Vers kategória

I. helyezés: GINTLI FRUZSINA,

ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest. Felkészítő tanár: Etédi Emőke

II. helyezés: JAKAB DOMINIK,

Győri Radnóti Miklós Általános Iskola. Felkészítő tanár: Schmidtné Balázs Lívia

III. helyezés: BÁRI BOGLÁRKA,